Fudbaleri Željezničara su u okviru pripremne utakmice poraženi od Varaždina sa 1:0.

U drugoj minuti Krpić iz kaznenog prostora šutira preko gola. Tri minute poslije Mujezinović izlazi pred gol Varaždina, šutira, ali golman sjajno brani. Dvije minute poslije ponovo Mujezinović pokušava, ali je ovaj put njegov udarac uhvaćen. Glavina je 12. minuti pokušao sa distance, ali lopta odlazi pored gola.

Varaždin je poveo u 17. minuti. Nakon ubačaja sa strane, Brlečić je ostao sam i glavom pogodio naš gol. Četiri minute poslije Ramović šutira, Nevistić brani. U 33. minuti Mujezinović proigrava Krpića koji iskosa iz poluvoleja šutira, ali lopta odlazi pored gola. Dvije minute poslije Hajdarević gađa s vrha kaznenog prostora, lopta ponovo prolazi pored stative. U narednom napadu Benko iskosa šutira preko gola. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:1.

U drugoj minuti nastavka Benko glavom šutira pored našeg gola. Dvije minute poslije E. Zec ubacuje, a Zajmović šutira u dobro postavljenog Nevistića. U anrednom napadu sjajna šansa za naš tim, A. Zec je u duelu izašao pred gol Varaždina, šutira, ali Nevistića sjajnom odbranom izbacuje loptu u korner. U 56. minuti napadač Varaždina šutira sa deset metara, Erić dobro brani.

Agilni A. Zec u 64. minuti iskosa nakon dobrog driblinga šutira preko gola. Minutu poslije Sadiković uzima loptu, dodaje do E. Zeca kojeg u dobroj situaciji blokira Stolnik. U 74. minuti Sadiković snažno šutira sa vrha kaznenog prostora, lopta odlazi malo preko gola. Alispahić osam minuta prije kraja izvodi slobodan udarac sa 18 metara, ali lopta pogađa prečku. Do kraja se rezultat nije mijenjao.

Narednu utakmicu Željezničar igra u četvrtak na Pecari protiv Širokog Brijega.

Željezničar: Kjosevski – Stevanović (Stanić od 46.), Sipović, Osmanković (Ilić od 60.), Pavić – Hajdarević (Sadiković od 46.), Bojo (Alispahić od 46.) – A. Zec, Ramović (E. zec od 46.), Mujezinović (Veselinović od 46.) – Krpić (Zajmović od 46.).
Varaždin: Nevistić, Miličević, Stolnik, Semić, Perković, Brlečić, Jertec, Glavica, Posavec, Glavina, Benko.