Fudbaleri Željezničara su u okviru 29. kola m:tel Premijer lige BiH remizirali sa Igmanom 1:1.

U sedmoj minuti su obje ekipe mogle do vodstva. Santos je ubacio za Štilića čiji udarac pred golom blokira Velić, potom nakon kontre Hebibović kasni na ubačaj Ramića. Dvije minute poslije Drljević šutira sa 25 metara i pogađa prečku.

Krpić u 18. minuti gura Santosa pred gol Igmana, ali Ćeman sjajnom odbranom spašava svoj gol. Minutu poslije Santos ubacuje, Krpić glavom šutira, Ćeman brani. Hrelja iskosa šutira u 22. minuti, lopta ide malo pored gola. Gosti su poveli u 25. minuti. Hrelja je ubacio, a Ramić glavom pogodio za 0:1. Hebibović u 40. minuti šutira pored gola. Denković u 41. minuti šutira sa 20 metara, Muftić brani. Štilić gura za Santosa u 45. minuti, Ćeman ponovo brani. U narednom napadu Krpić još jednom prijeti glavom, ali je Ćeman ponovo dobar bio. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:1.

Drugo poluvrijeme počinje velikom šansom za Plave. Amoah je ostavio za Štilića koji šutira sa 15 metara, lopta ide tik pored stative. Željo je poravnao u 50. minuti. Štilić je ubacio, jašarević glavom šutira, Ćeman odbio, a Amoah ubacio loptu u mrežu.

Šehić u 57. minuti snažno šutira,Ćeman brani, potom Santos šutira, ali još jednom Ćeman brani. Udarac Hajdarevića iz 59. minute hvata golman Igmana. Santos šutira iskosa u 68. minuti, Ćeman ponovo brani. Udarac Drlje iskosa u 84. minuti ide samo nekoliko centimetara od gola gostiju. Krpić u 90. minuti ispred gola šutira, lopta ide preko gola.

Željezničar: Muftić – Galić, Drina, Cocalić, Šehić – Hajdarević, Mekić – Amoah, Štilić, Santos – Krpić. Još su igrali: Jašarević, Beganović, Haračić, Drljo, Hodžić (99).

Narednu utakmicu Željezničar igra u nedjelju protiv Veleža. Susret na Grbavici počinje u 19:30 sati.