Fudbaleri Željezničara su u okviru 5. kola m:tel Premijer lige BiH remizirali sa Radnikom 0:0.

U 17. minuti Juričić glavom šutira sa deset metara, Aljkanović brani u korner. Minutu poslije Juričić još jednom šutira glavom, ovaj put preko gola. Naš tim prijeti u 34. minuti, nakon kornera je Vrhovac šutirao glavom malo preko gola domaćih. Udarac Markovića iz 41. minuti sigurno hvata Bender. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

U 55. minuti Crnčević iskosa sa distance iskosa snažno šutira, lopta ide preko gola. Mujezinović u 61. minuti pokušava iz prekida, golman Radnika brani. Još jednom je Mujezinović probao iz prekida, ovaj put lopta u 83. minuti ide preko gola. Bekrić u 88. minuti makazicama pokušava, lopta ide pored gola Radnika. Domaći fudbaleri su u sudijskom vremenu pogidli prečku i to je bila posljednje prilika na ovom susretu. Ostalo je 0:0.

Narednu utakmicu Željezničar igra u nedjelju protiv Slobode. Susret na Grbavici počinje u 21 sati.

Željezničar: Bender – Blažević, Vrhovac, Kosorić, Malić – Crnčević, Subašić, Bojo, Zdunić, Mujezinović – Juričić. Još su igrali: Gasal, Beća, Bekrić.
Radnik: Aljkanović, Nikić, Batar, Sušić, Popara, Ristanović, Tahrić, Marković, Đurić, Pantelić, Šubert.