Fudbaleri Željezničara su u okviru 1/16 finala Kupa BiH savladali Budućnost sa 2:1.

U sedmoj minuti velika prilika za Želju. Santos je sjajno probio, dodao do Beće čiji udarac skoro na gol-liniji blokira defanzivac Budućnosti. U devetoj minuti Mekić šutira, Šehović brani u korner. Nakon kornera Beganović pogađa stativu. Domaći su u 30. minuti pokušali iz prekida sa 30 metara, Muftić je sigurno uhvatio loptu.

Željo je poveo u 36. minuti. Mekić je sjajno ubacio, a Dženis Beganović glavom pogodio gol domaćih. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:1.

Domaći su do izjednačenja došli u 54. minuti. Muftić je odbio loptu, a Avdić iskoristio odbijanac i poslao loptu u naš gol. Plavi brzo vraćaju prednost. Mekić je ubacio na drugu stativu, Kosorić glavom vratio za Cocalića koji pogađa za 1:2.

Štilić u 70. minuti šutira iz slobodnog udarca, lopta se od živi zid odbija u korner. Do kraja se rezultat nije mijenjao.

Narednu utakmicu Željezničar igra u subotu protiv Veleža. Susret na Grbavici počinje u 17:00 sati.