Fudbaleri Željezničara su u okviru 1/8 finala Kupa BiH savladali Vareš sa 6:0.

U prvoj minuti golman Vareša Monjarčić brani nakon duge i opasne akcije Plavih. U šestoj minuti Krpić glavom šutira, golman gostiju brani. U 18. minuti udarac udarac Karjaševića odlazi malo pored gola. Minut poslije ogromna šansa, Cvetanoski je probio, ubacio, a Šošić iz dobre situacije šutira pored gola.

Željo je poveo u 21. minuti. Radovac je dodao do Cvetanoskog koji prolazi iskosa, šutira i pogađa mrežu gostiju. U 24. minuti udarac Dangubića sa deset metara sjajno brani Monjarič. U 26. minuti bilo je 2:0. Dangubić je šutirao, golman Vareša odbio, a Madžid Šošić je zakucao loptu u mrežu.

U 28. minuti šutiraju Krpić, Cvetanoski i Radinović, golman Monjarčić je dobro branio. I minuti poslije brani udarac Galića glavom. Željo do trećeg gola dolazi u 37. minuti. Nakon duge akcije Galić ubacuje, a Šošić postiže gol za 3:0. U 44. minuti Plavi postižu četvrti gol. Radinović je ubacio, a Krpić glavom pogodio.

Foto: Damir Hajdarbašić, fkz.ba

Golman Monjarčić u 60. minuti dobra brano udarac Dangubića. U 65. minuti Likić dobro šutira, lopta ide pored gola. Plavi u 69. minuti postižu peti gol. Cvetanoski je pobjegao odbrani gostiju, ubacio, a Sulejman Krpić postigao pogodak.

U 77. minuti novi gol na Grbavici. Nakon udarca sa distance lopta se odbija do Madžida Šošića koji rutinski postiže svoj treći gol.

Željezničar: Muftić – Galić, Šukilović, Karamarko, Radinović – Radovac, Karjašević – Šošić, Dangubić, Cvetanoski – Krpić. Još su igrali: Abdulahović, Fočo, Kolić, Šabić, Odinaka.

Željezničar će u 1/4 finalu Kupa BiH odigrati dvomeč sa HNK Kruševo. Prva utakmica igra se 26. februara u Mostaru, a revanš je na rasporedu 12. marta na Grbavici.

Narednu utakmicu Željezničar igra u nedjelju protiv Zrinjskog. Susret u Mostaru počinje u 15:15 sati.

Fotogaleriju sa utakmice možete pogledati ovdje.

Foto: Damir Hajdarbašić, fkz.ba