Fudbaleri Željezničara su u okviru 16. kola m:tel Premijer lige BiH remizirali sa Rudarom 2:2.

U četvroj minuti Mekić šutira sa 20 metara, golman Rudara brani. Juričić u 13. minuti šutira malo pored gola, minutu poslije ponovo šutira, ovaj put Šćekić brani. Željezničar je došao do vodstva u 29. minuti. Juričić je ostavio za Mekića koji precizno pogađa sa 15 metara za veliko slavlje oko 400 naših navijača.

Rudar do izjednačenja dolazi u 37. minuti. Nakon ubačaja sa strane Amoah najbolje skače i glavom pogađa naš gol. Dvije minute poslije Amoah ponovo prijeti, ovaj put pogađa prečku. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:1.

Subašić u šestoj minuti šutira, Šćekić brani. Par minuta poslije Jakupović je ostao sam pred našim golom i glavom šutirao preko gola. U 68. minuti Pekija šutira pored našeg gola. Rudar je preokrenuo u 73. minuti. Nakon kornera šutira je igrač Rudara, a u petercu se najbolje snašao Amoah i pogodio sa 2:1.

Konačni 2:2 u 94. minuti postavlja Bekrić sjajnim volej udarcem nakon asistencije Zeca.

Narednu utakmicu Željezničar igra 21. novembra protiv Radnika na Grbavici.

Željezničar: Muftić – Blažević, Drina, Vrhovac, Malić – Mekić, Beća – Subašić, Bojo, Gasal – Juričić. Još su igrali: Zec, Vištica, Zdunić, Bekrić,
Rudar Prijedor: Šćekić, Asani, Pekija, Pavlović, Santos, Burazor, Mandić, Dojčinović, Amoah, Jakupović, Redžić. Još su igrali: Kulenović,
Žuti kartoni: Blažević, Santos, Subašić,