Fudbaleri Željezničara su u okviru 14. kola m:tel Premijer lige BiH poraženi od Posušja sa 2:0.

Domaći prijete u 11. minuti kada Milanović iskosa šutira pored našeg gola. Posušje u vodstvo dolazi u 20. minuti. Lučić je šutirao iz slobodnog udarca ispod živog zida i pogodio našu mrežu. Kosorić pet minuta poslije šutira pored gola.

Do kraja prvog dijela Vrhovac je šutirao glavom preko gola, a udarac Crnčevića u posljednji trenutak izblokirali su defanzivci Posušja. U sudijskom vremenu velika prilika za Želju. Vrhovac je šutirao glavom, lopta je vraćena sa gol-linije, a potom Vrhovac u padu šutira preko gola. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:0.

U 54. minuti Mujezinović snažno šutira sa 20 metara, lopta ide tik pored stative domaćeg gola. Begić opasno prijeti u 61. minuti, ali lopta ide pokraj našeg gola. Udarac Zeca iz 69. minute ide preko gola Posušja. U jeku napada našeg tima Posušje dolazi do drugog gola. Nakon prekida lopta se odbila do Begića koji precizno pogađa naš gol.

Narednu utakmicu Željezničar igra u srijedu u okviru 1/8 finala Kupa BiH protiv Tuzle City. Susret na Grbavici počinje u 16:30 sati.

Željezničar: Bender – Mujezinović, Kosorić, Vrhovac, Malić – Crnčević, Mekić, Subašić, Bojo – Zdunić, Juričić. Još su igrali: Blažević, Zec, Beća, Bekrić, Gasal,
Posušje: Baćak – Milanović, Šuta, Barišić, Begić, Krišto, Ilinković, Serdarušić, Lučić, Lauš, Miletić. Još su igrali: Ramović, Begić,
Žuti kartoni: Malić, Bojo, Kosorić,