Fudbaleri Željezničara su u okviru 11. kola m:tel Premijer lige BiH savladali Leotar sa 1:0.

U 12. minuti Bojo dodaje do Zdunića koji šutira sa vrka kaznenog prostora, R. Perišić sjajno brani. U 21. minuti Zec prima loptu iskosa, ali sjajnim blokom Mujezinović spašava naš gol. Četiri minute poslije Mujezinović šutira lijevom nogom, Perišić još jednom brani. Dvije minute nakon toga Vrhovac glavom šutira preko gola.

Zdunić sjajno glavom u 38. minuti nalazi Boju koji izlazi pred golmana Leotara, lobuje ga, ali lopta ide preko gola. Željezničar je poveo u 44. minuti. Mekić je sjajno šutirao sa 25 metara, lopta je pogodila stativu i golmana Leotara u leđa. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:0.

Dobra šansa za Plave u 55. minuti. Bojo je gurnuo za brznogog Zdunića koji iskosa šutira malo pored gola. Subašić u 59. minuti sa lijeve strane šutira, Perišić brani. Gasal lijepo gura loptu za Boju u 77. minut, Bojo šutira, ali Perišić brani u korner. Do kraja se nije mijenjao rezultat.

Narednu utakmicu Željezničar igra u srijedu protiv Rudara iz Han Bile. Susret 1/16 finala Kupa BiH počinje u 16 sati u Han Bili.

Željezničar: Bender – Vrhovac, Kosorić, Malić – Subašić, Beća, Mekić, Bojo, Mujezinović – Zdunić, Juričić. Još su igrali: Crnčević, Bekrić,
Leotar: R. Perišić, Milović, Paranos, Maksimović, Sekulović, Aćimović, Čolić, Đurić, M. Perišić, Arsić, Zec. Još su igrali: Bosančić, Todorović, Mićunović,
Žuti kartoni: Vrhovac, Juričić, Beća, Mićunović,