Fudbaleri Željezničara su u okviru prve pripremne utakmice savladali Budućnost sa 1:0.

Plavi su prvi prijetili sa nekoliko ubačaja sa strane, a u 17. minuti stižu do vodstva. Haris Hajdarević je šutirao sa 25 metara, golman paradom samo dotakao loptu koja je završila u mreži Budućnosti. Do kraja prvog dijela pokušavali su Drljo, Amoah i Drina, ali je ostalo 1:0.

U drugom dijelu nismo vidjeli mnogo na terenu, tek poneku priliku Santosa, te udarce Pirića i Beganovića.

Željezničar prvo poluvrijeme: Bender (Muftić) – Galić, Drina, Cocalić (Kosorić), Jašarević – Hodžić, Hajdarević – Amoah, Štilić, Drljo – Križevac.
Željezničar drugo poluvrijeme: Muftić (Karić) – Šehić, Kosorić, Kobašević, Malić – Pirić (Pašić), Mekić – Efendić, Bekrić, Santos – Beganović.

Narednu utakmicu Željezničar igra u nedjelju u Konjicu protiv Sutjeske iz Foče.