Fudbaleri Željezničara su u okvriu 17. kola m:tel Premijer lige BiH savladali Radnik sa 2:0.

U 17. minuti Šarić šutira preko našeg gola. Odgovorio je Mekić u 22. minuti, ali njegov udarac sa distance brani Hodžić. Juričić u 24. minuti šutira sa 25 metara, Hodžić brani. Ponovo Juričić iskosa pokušava u 36. minuti, ali bez većih problema za goste.

Todorov u 38. minuti sjajno dribla, šutira, ali lopta ide u korner. Još jednom je u 40. minuti šutira preko gola. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

Željezničar je napao od prve minute drugog dijela i do vodstva dolazi u 50. minuti. Blažević je sjajno probio po strani, dodao do Juričića koji pogađa mrežu gostiju.

Udarac Gasala iz 57. minute odlazi preko gola. Blagojević u 88. minuti šutira iz slobodnog udarca preko gola. Konačnih 2:0 postavlja Zdunić u 91. minuti nakon ubačaja Bekrića iz kornera.

Narednu utakmicu Željezničar igra u nedjelju protiv Slobode. Susret na Tušnju počinje u 15 sati.

Željezničar: Bender – Blažević, Kosorić, Vrhovac, Malić – Mekić, Crnčević – Gasal, Bojo, Mujezinović – Juričić. Još su igrali: Bekrić, Zdunić, Beća, Zec, Kočević.
Radnik: Hodžić, Popara, Vasić, Urošević, Blagojević, Ristanović, Šarić, Pantelić, Šubert, Todorov, Hasukić.
Žuti kartoni: Malić, Todorov, Gasal, Mekić, Crnčević,