Fudbaleri našeg Željezničara su u okviru pripremne utakmice savladali Travnik rezultatom 2:0.

Plavi su od prve minute igrali u sastavu: Antolović – Memija, Kosorić, Zeljković, Kvesić – Hasanović, D. Sadiković, Đelmić, Kokot, Varea – Bajić.

Već u 14. minutu je Željo došao do prednosti. Argentinac Varea je prošao po desnoj strani i matirao Nurkovića za vodstvo svoje ekipe. Nakon toga naši su fudbaleri držali loptu u svom posjedu, a dobru priliku je propustio Ognjen Đelmić kada je šutirao pored gola.

Od početka drugog dijela su umjesto Kokota, Kosorića i Hasanovića igrali Kašić, Bogdanović i Hadžiahmetović. U 52. minuti je Durak šutirao pored gola Plavih. U 56. minuti je E. Sadiković zamijenio mlađeg brata. Tri minute nakon toga Dudić je imao veliku priliku, ali nije pogodio. Kjosevski je zamijenio Antolovića.

Čolić, Nuspahić i Beganović su zamijenili Memiju, Đelmića i Bajića.  U 80. minuti je Čolić šutirao iz slobodnog udarca u dobro postavljenog golmana Travnika. U samoj završnici rezervista Sead Bučan je zatresao mrežu Vezira i postavio konačan rezultat utakmice.