Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je na Stadionu Grbavica od Belgije sa 4:3.

Belgija je u vodstvo došla već u 4. minuti preko Meuniera. Zmajevi su golovima Medunjanina iz 30. i Višće iz 39. minute preokrenuli rezultat. U 59. minuti Batshuayi pogađa za 2:2, a deset minuta poslije Vertonghen donosi novi preokret na utakmici. Naša reprezentacija se nije predavala i u 82. minuti Đumić postiže gol za poravnanje. Ipak, peta selekcija svijeta je večeras bila prejaka za naš tim te je golom Carrasca iz 84. minute stigla do pobjede.

Za BiH su igrali: Begović – Vranješ, Đumić, Šunjić – Lulić, Bešić (Jajalo), Medunjanin (Ibišević), Kolašinac – Višća (Hajrović), Džeko, Duljević. Za Belgiju su igrali: Courtois, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen, De Bruyne, Fellaini, Batshuayi, Hazard, Mertens (Tielemans), Meunier, Carrasco (Chadli). Utakmici na Grbavici je prisustvovalo nešto manje od 10.000 gledalaca.

Narednu utakmicu reprezentacija BiH igra za tri dana u Estoniji. Susret počinje u 20:45 sati.