Fudbaleri Željezničara su u okviru 3. kola m:tel Premijer lige BiH savladali Posušje sa 1:0.

Nakon nekoliko poluprilika na obje strane, Željo u 17. minuti dolazi u vodstvo. Lopta se odbila do Mujezinovića koji hvata volej na 20 metara i pogađa rašlje gostujućeg gola.

Barišić u 23. minuti snažno šutira sa distance, lopta ide malo preko našeg gola. Begić u 45. minuti iskosa dobro šutira, Bender još bolje brani. Na poluvrijeme se otišlo sa 1.0.

U 48. minuti fenomenalna akcija Želje, Bojo je iz prekida gurnuo do Juričića, ovaj ostavlja za Mujezinovića čiji udarac sjajno brani Baćak. U 65. minuti iskosa Stipić pokušava, Bender još jednom dobro brani.

Blažević u 80. minuti sa 25 metara šutira preko gola.

Narednu utakmicu Željezničar igra u subotu protiv Zrinjskog. Susret u Mostaru počinje u 21 sat.

Željezničar: Bender – Blažević, Drina, Vrhovac, Malić – Mekić, Beća – Subašić, Bojo, Mujezinović – Juričić. Još su igrali: Hrelja, Crnčević, Kosorić.
Posušje: Baćak – Ljubić, Barišić, Vranjić, Landeka, Begić, Krišto, Stipić, Lučić, Lauš, Vukoja. Još su igrali: Serdarušić, Verunica, Leko, Milićević