Fudbaleri Željezničara su u okviru pripremne utakmice poraženi od Zrinjskog sa 2:1.

U 10. minuti štilić ubacuje iz prekida za Lendrića koji iskosa šutira preko gola. U 30. minuti Zrinjski dolazi do prvog gola. Čorluka je prošao po desnoj strani, ubacio u sredinu, Ivančić ostavio za Enina koji precizno pogađa. Sedam minuta poslije situaciju jedan na jedan Erić brani Filipoviću. Lendrić se iskrao u 41. minuti, trčao iskosa prema golu, šutirao, ali u poslejdnji trentuak reaguje defanzivac Zrinjskog.

Todorović u 60. minuti s desne strane šutira, lopta pogađa našu stativu. Deset minuta nakon toga Govedarica dobro prolazi, šutira, ali je Muftić bio odličan. Minutu poslije Zrinjski postiže drugi gol, nakon kornera lopta je prošla kroz peterac, a Govedarica na drugoj stativi mirno reaguje.

Plavi gol postižu i 84. minuti. Subašić je sjajno uposlio Zeca koji iskosa hvata volej i matira golmana Zrinjskog.

Narednu utakmicu Željezničar igra u srijedu protiv Ljubuškog.

Željezničar: Erić – Stevanović, Miletić, Ikić, Šehić – Čeliković, Bojo, Veselinović, Bekrić – Štilić, Lendrić. Još su igrali: Kosorić, Zec, Juričić, Alispahić, Blažević, Mujezinović, Subašić, Muftić.