Fudbaleri našeg Željezničara su u okviru pripremne utakmice savladali ekipu Sloge iz Ljubuškog rezultatom 2:0.

U trećoj pripremnoj utakmici, priliku za igru su dobili fudbaleri koji nisu nastupali protiv Hajduka. Odović je od prve minute poslao sljedeću jedanaestorku: Kjosevski – Čolić, Bogdanović, Asanović, Mikuličić – E. Sadiković, Hadžiahmetović, Lekanić, Hiroš, Baša – Turković. Još su igrali Ćeman, Hadžović i Kašić.

Utakmica se igrala po teškom terenu u jakoj kiši. Ipak, Plavi su pokazali bolju igru od Sloge, a prve prilike su propustili Lekanić i Hiroš. Pred sami kraj prvog poluvremena, Edi Baša je doveo Plave u vodstvo.

Drugi dio igre otvara prilika Kašića koji pogađa stativu, a zatim napadač Sloge izlazi pred naš gol, ali je Ćeman odlično branio. U 70. minuti je Antonio Asanović glavom postigao drugi gol, te postavio konačan rezultat utakmice.

Svoje sposobnosti su pokazali i Nemanja Lekanić i Alen Mikuličić koji se nalaze na probnom radu. Narednu provjeru puleni Milomira Odovića će imati u subotu kada igraju sa Veležom.