Fudbaleri našeg Željezničara su u okviru 26. kola BH Telecom Premijer lige BiH savladali Velež u Mostaru sa visokih 3:0.

Početak utakmice nije mnogo ponudio, a prvu priliku bilježimo u 18. minuti kada je Bajić šutirao preko gola. Osam minuta poslije Plavi su poveli. Kokot je ukrao loptu, uposlio Bajića koji pogađa za 1:0. U 33. minuti odlična akcija Plavih, a udarac Đelmića na kraju pogađa prečku.

U 62. minuti odličan napad Veleža, a Kosorić otklanja opasnost u posljednji trenutak. Nakon kornera je Škaljić šutirao preko gola. Minutu poslije Đelmić je izblokiran. Dvanaest minuta prije kraja Reljić je u redovima domaćih zaradio drugi žuti karton.

Igrala se 88. minuta kada je rezervista Nuspahić šutirao preko gola. Nakon kornera Bogdanović glavom trese mrežu domaćih za veliku prednsot Plavih. Minutu poslije Beganović odlično prolazi i pogađa za 3:0 i veliko slavlje oko 200 naših navijača na stadionu.