Juniori našeg Željezničara su u okviru 15. kola Omladinske Premijer lige remizirali sa Sarajevom 2:2.

Utakmica se igrala na glavnom terenu Stadiona Grbavicu i uz ispunjenu zapadnu tribinu. Naš tim je stigao u vodstvo u 12. minuti kada je Šušić ubacio, a Zubanović glavom pogodio mrežu gostiju. Sarajevo je u drugom poluvremenu za samo tri minute preokrenulo rezultat. Prvo je u 76. minuti pogodio Dervišagić, a tri minute poslije isti igrač pogađa za 1:2. Uslijedili su napadi naše ekipe, a poravnanje je donio Alen Nuhanović u 85. minuti susreta.

Za Želju su igrali: Kršić – Mešić, Zilić, Lukovac, Duraković – Osmanović, Šušić – Salanović, Nuhanović, Mušović – Zubanović. Još su igrali Aljić, Bezdrob, Ramić. Trener: Omer Joldić.

Željezničar je nakon 15 odigranih kola na drugom mjestu sa jednim bodom manje od Zrinjskog. Slijedi Zvijezda 09 sa tri manje, te Sarajevo sa pet bodova zaostatka u odnosu na naš tim. U narednom kolu Željo gostuju u Mostaru kod Zrinjskog.