Juniori našeg Željezničara su u okviru 12. kola Omladinske Premijer lige BiH poraženi od Zrinjskog rezultatom 1:0.

U prvih pola sata nismo mnogo vidjeli, tek po jednu priliku na obje strane kada je udarac Ajkunića odbranio golman gostiju, te pokušaj Vujić, ali je Ćutahija bio siguran. Do kraja prvog poluvremena Zrinjski je dva puta pogodio okvir našeg gola. Prvo je Miličević pogodio prečku, a zatim Sušić stativu udarcem sa vrha kaznenog prostora.

Drugo poluvrijeme Željo otvara prilikama Hajdarevića i Mujagića, ali nije bilo veće opasnosti po gol Mostaraca. U 68. minuti su gosti došli do gola, kasnije će se ustanoviti pobjedonosnog. Nakon kornera je Ivan Sušić najbolje skočio i matirao Ćutahiju. Dvije minute poslije Rizvanović pogađa prečku. Posljednjih pet minuta su Plavi propustili tri stopostotne prilike. Prvo je Mujagić šutirao iz neposredne blizine šutirao pored gola, a nakon toga Ragipović glavom šutira u golmana Zrinjskog. Najbolju priliku je propustio Mujagić sa 11 metara, kada je pogodio stativu nakon penala.

Juniori su igrali u sastavu: Ćutahija – Osmanković, Duraković, Ćubara – Rizvanović, Palić, Hajdarević, Babić, Ajkunić – Šubo, Mujagić. Još su igrali: Tukić, Ragipović i Alešević. Za Zrinjski su igrali: Miletić, Krtalić, Kožul, Bevanda, Vujić, Radeljić, Vukša, Miketek, Sušić, Čavar, Miličević.

U narednom kolu Plavi gostuju u Zenici kod domaćeg Čelika.