Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo je savladala Tursku sa 2:1, a nastup su ubilježila tri naša fudbalera.

U azerbejdžanskom Bakuu, juniorska reprezentacija naše zemlje igra kvalifikacioni turnir za odlazak na Evropsko prvenstvo. U prvom susretu grupe pet, BiH je savladala Tursku sa 2:1.

Turci su poveli u 29. minuti golom Berkay Ozcana. U 50. minuti je Zinedin Mustedanagić poravnao rezultat, a konačnih 2:1 i pobjedu BiH je donio Amer Gojak, bivši omladinac našeg Kluba. Svih 90 minuta su odigrala tri naša fudbalera, Amir Hadžiahmetović, Kemal Osmanković i Emir Ćutahija.

Narednu utakmicu U-19 selekcija će igrati 12. novembra od 11 sati, a protivnik je selekcija Ukrajine.