Na današnji dan prije 16 godina, Željo je savladao gradskog rivala Sarajevo rezultatom 4:0 i osvojio Super kup BiH.

Dugo se odlagalo odigravanje utakmice Super kupa BiH između Željezničara, kao aktuelnog šampiona države, i Sarajeva, osvajača kupa za sezonu 1997/1998. Tekuća sezona je počela vrlo loše za Plave, dok su komšije sigurno koračale kroz prvoligaško takmičenje. U takvoj atmosferi, donesena je odluka da se Super kup odigra na Dan državnosti 25. novembra, i to na Grbavici.

Snijeg je već uveliko padao u Sarajevu. Teren na Grbavici je bio prekriven snježnim pokrivačem, ali su osigurani uslovi za odigravanje ove utakmice u koju je protivnički tim ušao kao blagi favorit zbog trenutne forme. Ipak, dešavanja na terenu su pokazala nešto sasvim drugo. Prvih 45 minuta utakmice je završeno bez pogodaka i u ravnopravnoj igri dva protivnika. Drugo poluvrijeme je, međutim, pokazalo ko je šampion. Naša ekipa je na teren izašla puna poleta i već smo poslije šest minuta nastavka vodili sa 1:0. Nakon toga je postojao samo jedan tim. Konačnih 4:0 dovoljno govori o furioznoj igri momaka Envera Hadžiabdića.