Fudbaleri našeg Željezničara su savladali ekipu Širokog Brijega, a strijelci u pobjedi su bili Ivan Lendrić i Stevo Nikolić.

U okviru trećeg kola BH Telecom Premijer lige BiH, Željezničar je dočekao ekipu Širokog Brijega, a nakon posljednjeg sudijskog zvižduka Plavi su slavili sa 2:0. Već od prve minute je Željo krenuo po vodstvo, a dobre prilike su imali Lendrić, M. Stevanović i Boccaccini. U 36. minuti je Željo iskoristio bolju igru i došao u vodstvo golom Ivana Lendrića kojemu je to bio treći ovosezonski gol. Do kraja prvog dijela Široki je uputio prvi udarac u okvir gola, a šutirao je Menalo.

Drugo poluvrijeme su gosti nešto bolje otvorili, te zaprijetili preko Crnova i Barabana, ali je Fejzić bio na visini zadatka. Ipak, u 67. minuti Željo dolazi do novog pogotka, a kasnije će se ispostaviti i do konačnog rezultata. Beganović je uposlio Lendrića koji ubacuje, a Stevo Nikolić postiže svoj prvijenac. Do kraja se rezultat nije mijenjao.

U nastavku pogledajte video izvještaj sa utakmice.