Fudbaleri našeg Željezničara su remizirali sa Sarajevom 1:1, a golove su postigli Ivan Lendrić i Mersudin Ahmetović.

U prvih pola sata nismo skoro ništa vidjeli, a potom je Husić zaradio drugi žuti karton, te je Željo 60 minuta igrao sa igračem manje. Do kraja prvog dijela nije bilo ozbiljnijih prilika niti pred jednim golom.

Drugo poluvrijeme Željo otvara sjajno. U 51. minuti Pozder ubacuje, Nikolić glavom spušta, a Ivan Lendrić volej udarcem matira golmana gostiju za veliko slavlje na Grbavici. Ipak, samo sedam minuta kasnije Sarajevo poravnava. Bekić je sa strane ubacio, a Mersudin Ahmetović glavom zatresao našu mrežu. Do kraja susreta Sarajevo je imalo loptu u svom posjedu, te prijetilo preko Benke i Rustemovića, ali je ostalo 1:1.

U nastavku pogledajte golove, prilike, atmosferu sa utakmice, te izjave šefova stručnih štabova.