Fudbaleri našeg Željezničara u okviru 1/16 finala Kupa BiH savladali su u Mrkonjić Gradu domaću Slobodu sa 2:0.

Plavi su utakmicu počeli u sastavu: Kjosevski – Kvesić, Kosorić, Bogdanović, Memija – Hasanović, Hadžiahmetovic, Baša, Varea, E.Sadiković – Turković.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga, Plavi su zaprijetili preko Vareae, ali se rezultat nije mijenjao. Nekoliko minuta poslije, danas agilni Baša je šutirao, a golman domaćih uz pomoć stative spasio svoju mrežu. Na odmor se otišlo sa rezultatom 0:0.

Drugi dio Plavi otvaraju prilikom Baše, ali ponovo je golman Slobode bio na visini zadatka. Igrala se 64. minuta kada je Memija oboren u kaznenom prostoru, a Juan Manuel Varea svojim prvijencem donio vodstvo Željezničaru. Sedam minuta kasnije Kerim Memija je golom riješio sve dileme oko pobjednika i plasmana u naredni krug.

U drugom dijelu igre Vareu, Kvesića i Hasanovića zamijenili su Čolić, Zeljković te povratnik nakon povrede Nuspahić.