U prethodnom mjesecu ekipa je odigrala pet utakmica, a na vama je da odaberete ko je kao pojedinac najviše pokazao.

Željo je u proteklom mjesecu odigrao pet utakmica. Plavi su ostvarili dvije pobjede, protiv Veleža 1:0 i Mladosti 3:0, jedan remi sa Širokim Brijegom u uzvratu Kupa 1:1 te dva poraza od Širokog Brijega u Kupu 2:0 i od Borca 1:0. Željo je postigao pet, a primio četiri gola.

U nastavku pročitajte kratak pregled učinka odabranih kandidata za najboljeg igrača proteklog mjeseca.

Tomislav Tomić – Nastupao na četiri utakmice, propustio posljednju protiv Mladosti. Na utakmici sa Veležom postigao je jedini pogodak na susretu u 39. minuti na asistenciju Bučana. U uzvratnoj utakmici sa Širokim na Grbavici, Tomić je igru napustio u 35. minuti zbog povrede, a ostale tri utakmice je igrao po 90 minuta.

Riad Bajić – Ubilježio nastup na svih pet utakmica. Bio je strijelac na dvije utakmice. Prvo protiv Širokog na našem stadionu sa 11 metara, a potom i u Bijeljini protiv Mladosti. Obje utakmice sa Širokim te posljednju protiv Mladosti je igrao svih 90 minuta, protiv Borca 70 minuta, a protiv Veleža pet minuta.

Sead Bučan – Igrao na tri utakmice u proteklom mjesecu. Ubilježio je dvije asistencije, Tomiću protiv Veleža te Bajiću protiv Mladosti. Susret sa Širokim na Pecari je igrao 73 minute, protiv Veleža svih 90, a sa Mladosti 84 minute.

Kerim Memija – Kao i Bučan, i Memija je nastupio tri utakmice u oktobru. Na sve tri utakmice ga je krasila borbenost, a na posljednjoj sa Mladosti je postigao pogodak nakon što je prošao nekoliko defanzivaca domaćina. Protiv Veleža je igrao 90 minuta, uzvrat sa Širokim 68 minuta te protiv Mladosti 87 minuta.

Nedo Turković – Nastupao na četiri utakmice u oktobru. Svojom izuzetnom borbenošču nekoliko puta zaradio aplauze domaće publike na Grbavici. Utakmice sa Borcem i Širokim na Grbavici odigrao u cijelosti, protiv Širokog na Pecari igrao 82 minute, a sa Veležom 85 minuta.

Glasati možete u anketi ispod. Anketa je otvorena do petka, 31.10.2014. do 18 sati.