U prethodnom mjesecu ekipa je odigrala šest utakmica, a na vama je da odaberete ko je kao pojedinac najviše pokazao.

Željo je u proteklom mjesecu odigrao šest utakmica. Plavi su ostvarili pobjede protiv Olimpica (3:0), Radnika (3:1) i Drine (2:1), ubilježeni su remiji na utakmicama sa Širokim Brijegom (1:1) i Slavijom (1:1), dok su Plavi poraženi od Zrinjskog (2:0). Željezničar je postigao deset, a primio šest golova.

U nastavku pročitajte kratak pregled učinka odabranih kandidata za najboljeg igrača proteklog mjeseca.

Kerim Memija – Nastupao na svih šest utakmica u proteklom mjesecu. Osamnaestogodišnji Memija je ubilježio dvije asistencije na utakmici sa Olimpicom, a na utakmici sa Slavijom bio je jedini strijelac za naš tim. Na šest utakmica je zaradio dva žuta kartona.

Damir Sadiković – Također, odigrao sve utakmice u augustu. Mladi reprezentativac naše zemlje je ubilježio dvije asistencije i dva gola. Asistirao je Bajiću protiv Olimpica i Kosoriću protiv Širokog Brijega, dok je golove postigao Olimpicu te Radniku. Sadiković je dva puta “požutio” u prvih šest kola.

Riad Bajić – Odigrao pet utakmica, a susret sa Radnikom propustio zbog povrede. Dvadesetogodišnji Bajić je u augustu postigao po jedan gol Olimpicu i Drini. Na svim utakmica igrao na poziciji napadača, a zaradio je i jedan žuti karton.

Tomislav Tomić – Ubilježio nastupe na svim utakmica u prethodnom mjesecu. Tomić je postigao dva gola, treći za naš tim na utakmici sa Radnikom te pobjedonosni gol protiv Drine. Tomislav se dva puta našao u bilježnici glavnih sudija.

Josip Kvesić – Odigrao svih 540 minuta u mjesecu iza nas. Na posljednjim utakmicama pokazao da se vraća u svoju formu koja ga je krasila prije povrede.

Glasati možete u anketi ispod. Anketa je otvorena do petka, 05.09.2014. do 18 sati.