Fudbaleri našeg Željezničara su u okviru 20. kola BH Telecom Premijer lige BiH savladali Velež sa 1:0.

U devetoj minuti Bekrić šutira, ali Bobić brani. Tri minute poslije ponovo je Bekrić zaprijetio, ali je lopta otišla u korner nakon kojeg Lendrić šutira preko gola. U 32. minuti Serdarević, bivši fudbaler Plavih, šutira visoko preko gola.

Brzonogi Isić u 35. minuti izlazi sam pred naš gol, ali je Kjosevski fenomenalnom odbranom sačuvao svoju mrežu. Četiri minute poslije Lendrić sa pet metara ne uspijeva savladati Bobića.U sudijskom vremenu su pokušali Bekrić i Lendrić, ali se rezultat nije mijenjao.

Od početka drugog dijela su umjesto Zolotića i Tiaga igrali Zahirović I Djermanović. U 59. minuti je Željo došao do vodstva. Djermanović je šutirao, a lopta pogodila Demića u ruku, te je glavni sudija Sivac pokazao na bijelu tačku. Siguran sa 11 metara je bio Samir Bekrić.

U 75. Isić šutira pored gola. Do kraja je Željo kontrolisao utakmicu i tako ubiježio nova tri boda. U srijedu će Plavi gostovati kod Borca u okviru 1/4 finala Kupa BiH.